خارش !! : این یک مشکل رایج در مورد رژیم کم کربوهیدرات یا کتو نیست، اما برای افراد معدودی که آن را تجربه می کنند، واقعا آزار دهنده است.

این خارش، که گاهی اوقات “کتو راش” نامیده می شود، می تواند دردسرساز باشد، حتی گاهی باعث بی خوابی می شود. خارش تقریباً همیشه در دو طرف بدن متقارن است. غالباً روی سینه، پشت، زیربغل و گاهی در گردن ایجاد می شود.

دلیل این مشکل چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

خارش معمولاً بلافاصله پس از ورود افراد به فاز کتوزیست شروع می شود. اگر افراد، کربوهیدرات بیشتری بخورند و از کتو خارج شوند ، در طی یک روز متوقف می شود.
اغلب ممکن است در هوای گرم یا بعد از ورزش بدتر شود.
توزیع معمول خارش در مناطقی از بدن که عرق جمع شود بیشتر است.
در هنگام کتوزیست، عرق می تواند حاوی کتون باشد.
کتون در غلظت های بالا می تواند تحریک کننده باشد.

من فکر می کنم دلیل خوبی است که این باور وجود دارد، خارشی که بعضی از افراد در کتوز تجربه می کنند ناشی از کتون های عرق است  شاید به دلیل خشک شدن آن در بدن.

چگونه کتو راش را درمان کنیم :

لباس: لباس راحتی بپوشید تا بیش از حد لازم عرق نکنید. در صورت لزوم از تهویه مطبوع استفاده کنید.
دوش گرفتن: بعد از ورزش و عرق کردن دوش گرفتن کمک می کند
برنامه های تمرینی را تغییر دهید: اگر خارش واقعاً آزاردهنده است، ممکن است بخواهید برای چند روز از ورزش صرف نظر کنید یا تمرین کوتاه مدت با وزنه ای که تعریق ایجاد نمی کند، انجام دهید.
خروج از کتوزیست : اگر مراحل بالا به اندازه کافی موثر نباشد، از کتوز خارج شده و در طی یک یا دو روز مشکل برطرف می شود.
سایر روش های درمانی: بسیاری از روش های درمانی، مانند آنتی بیوتیک هایی که هفته ها یا ماه ها مصرف می شوند و یا کرم های مخصوص. اینها احتمالاً در بهترین حالت تسکین موقتی خواهند داشت . ما قطعاً توصیه می کنیم از آنتی بیوتیک خوراکی استفاده نکنید، زیرا عوارض و خطرات آن بسیار بدتر از مزایای موقتی است. به نظر می رسد استروئیدها، کرم های ضد قارچ و آنتی هیستامین ها اصلاً موثر نیستند. در صورت نیاز به یک راه حل امن، ساده و رایگان مراجعه کنید که آن هم خروج از کتوزیست هست .