ورزش در حقیقت کمک می کند تا بدن سالمی داشته باشیم.

می تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های قلبی، دیابت، چاقی، پوکی استخوان و برخی سرطان ها را کاهش دهد و اگر به طور منظم انجام شود تا 50% خطر ابتلا به بیماری ها کاهش می یابد.
ورزش همچنین برای سلامت روان شما بسیار خوب است و می تواند به شما در مدیریت استرس کمک کند.
پس این نکته را در نظر بگیرید که شاید ورزش ارتباط مستقیم با کاهش وزن نداشته باشد اگر شما رژیم غذایی درستی را نداشته باشید اما به صورت غیر مستقیم به سلامت شما کمک خواهد کرد.
ورزش در تصور عموم برای کاهش وزن انجام می شود اما ما باید هدف را روی کاهش چربی بگذاریم . بعد از مدتی اگر فقط به فکر کم کردن وزن باشیم اما ورزشی هم نکنیم بدن سراغ ماهیچه هایمان می رود و آنها را از دست می دهیم.
پس ورزش را نه تنها برای هدف کاهش وزن، بلکه برای حفظ سلامتی تان  در برنامه روزانه بگنجانید .
یکی از ورزش های خوب و ساده، ورزش های هوازی یا کاردیو است. از انواع آن می توانیم به پیاده روی تند، دویدن، شنا و دوچرخه سواری نام ببریم.
وزنه برداری یا ورزش های با وزنه کمک می کند که ما ماهیچه بسازیم و ماهیچه ساختن کمک می کند که ما حتی در زمان های استراحت نیز متابولیسم بالایی داشته باشیم و چربی بسوزانیم .
حواسمان باشد که بعد از ورزش هورمون گرسنگی ما فعال می شود و اگر با غذاهای نادرست و جانک بخواهیم به خودمان جایزه بدهیم، نه تنها وزن کم نمی کنیم  بلکه زیاد هم می کنیم.

پس ورزش همیشه با داشتن یک برنامه غذایی صحیح است که می تواند به کاهش وزن شما کمک کند!